Tsentraalne puruimemissüsteem RSS 1800EX, BZ10

Tsentraalne puruimemissüsteem RSS 1800EX, BZ10 on välja töötatud, et pakkuda erakordset jõudlust tööstuslikes tingimustes. See süsteem on varustatud võimsa sagedusmuunduriga juhitud 5,5 kW mootoriga, muutes selle ideaalseks lahenduseks statsionaarsete seadmete juures kasutamiseks, näiteks freeside, saagide ja lihvseadmete puhul. Võimas tsentraalne puruimemissüsteem võimaldab õhuhulka kuni 1800 m³/h ja vaakumit kuni 12 000 Pa. Selle süsteemi eripäraks on HEPA filter, mis tagab 100% õhu tagastuse ruumi, hoides õhu puhta ja ohutuna. Lisaks on süsteem varustatud raputusega puhastuse ja rõhu monitooringuga, mis tagavad filtri efektiivse puhastamise ja süsteemi stabiilse töö. Süsteemi müratase on 65 dB(A), mis teeb sellest suhteliselt vaikse, muutes selle kasutamise töökeskkonnas mugavamaks. Tsentraalne puruimemissüsteem RSS 1800EX, BZ10 on konstrueeritud vastupidavuse ja ohutuse tagamiseks, olles varustatud tugeva terasraamiga ja tule levikut takistava pinnakattega. Lisaks on süsteemil suur 240-liitrine tolmukott, mis vähendab vajadust sagedase vahetamise järele, suurendades süsteemi efektiivsust ja kasutusmugavust. RSS 1800EX on suurepärane valik neile, kes otsivad usaldusväärset ja tõhusat lahendust tolmu ja puru eemaldamiseks tööstuskeskkonnast. Selle kasutamine tagab puhtama ja ohutuma töökeskkonna ning suurendab töö efektiivsust ja mugavust. Tutvuge ka teiste puru- ja laastuimuritega ning tööstuslike tolmuimejatega.

Tsentraalne puruimemissüsteem RSS 1800EX on väga kompaktse konstruktsiooniga. Puruimemissüsteemil on tugev terasraam ja tule levikut takistav pinnakate, mis tagab vastavuse tulepüsivusklassi EI30 nõuetele, väliskest on valmistatud tsingitud terasplekist. Tsentraalne puruimemissüsteem esiküljel asuvad kaks luuki, mis lihtsustavad hooldamist ja filtri vahetamist ning kotiluuk on kotivahetuseks varustatud fiksaatoriga.

Kasutusotstarveks kohtäratõmme statsionaarsete seadmete juurest – kerge kuni keskmise raskusega tolmu eemaldamine kesktolmuimejaga, freeside, saagide, lihvseadmete ja mitmesuguste puidutööseadmete puruimuks.

Tsentraalne puruimemissüsteemi tööpõhimõte:

Aspiratsioonitorud (2-3tk) ühendatakse seadme ülaossa Ø 160 mm. kesktolmuimeja äratõmmatav õhk juhitakse läbi kahe järelfiltri HEPA tagasi ruumidesse. Tolm koguneb standardsesse paberkotti mahuga 160 või 240 liitrit, mis ripnevad kotikärul. Vedru surub koti tihedalt vastu pehmet tihendit ning koti ülaserva juures paiknevad infrapuna-valgusanduri koos saatja ja vastuvõtjaga. Puidutolmu tõusmisel anduri tasemele kiir katkeb, mille järgselt lülitub sisse hoiatusmärguanne, ventilaatori mootor seiskub ja selle uuesti käivitamiseks tuleb see lähtestada. Erirakendusteks on olemas spetsiaalsed tasemeandurid.

ATEX-klassi mootor ja reduktor raputavad filtrit ning puhastavad selle tolmust ja mustusest. Filtri ja kotiosa vahelise rõhu ühtlustamiseks kasutatakse tasakaalustusfiltrit.Spetsiifiliste omadustega tolmu jaoks on saadaval alternatiivsed filtrid.

Tsentraalne puruimemissüsteem käivitatakse ja seisatakse reeglina klappi paigaldatud mikrolülitist, mis sulgeb kaabli ahela. Kesktolmuimeja süsteemiga ühendatud mainatele saab paigaldada ka automaatsed klapid. Sellisel juhul saab kesktolmuimeja käivitamise signaali ühendatud masina sisse lülitamisel aktiveeritavast vooluandurist. Kesktolmuimeja süsteem seiskub mõned sekundid pärast masina välja lülitamist.

Kesktolmuimeja süsteem töötab automaatselt reguleeritud rõhuga: ventilaatori kiirus tõuseb suurema arvu klappide avamisel. See tagab vaiksema ja sujuvama töö.

ÅSS-i ventilaatorimoodul tüüp EX on väga kompaktse konstruktsiooniga, mis võimaldab seadme hõlpsasti paigaldada kohtadesse, kus on vähe ruumi. Ventilaator ja mootor paiknevad tugevas, teraskarkassi ja kuumtsingitud plekist väliskestaga kapis. Korpus on seestpoolt kaetud mürasummutava materjaliga. Kappi on paigaldatud termolüliti, mis seiskab ventilaatori mootori niipea, kui temperatuur tõuseb üle 57 °C.

Puruimu puhta õhu ventilaator ja mootor

Ventilaator ja 3-faasiline elektrimootor on kinnita- tud mootorialusele. Ventilaatorit käitatakse kahe hõlpsasti reguleeritava ventilaatoririhmaga. Tänu suurele esiluugile saab mootorialuse hoolduse ajaks välja tõmmata.

Filter

Ventilaatorimoodul on varustatud peenfiltriga (F7), mis kaitseb ventilaatorit tolmu eest.

Automaatika

ÅSS-i seadmestik võib olla nii täht-kolmnurklüli- tusega käivitusautomaatika kasutamise kui ka sagedusmuunduri abil käitamise valmidusega, mis võimaldab vastavalt vajadusele reguleerida alarõhu väärtust.

  • Õhuhulk kuni 1800 m³/h
  • Vaakum kuni 12 000 Pa
  • Sagedusmuunduriga juhitud mootor 5,5 kW
  • HEPA filtriga 100% tagastus ruumi
  • Raputusega puhastus
  • Rõhu monitooring
  • Müratase 65 dB(A)
  • 240 L tolmukott

 

Päring toote või teenuse kohta