Kuidas parandada õhukvaliteeti metallitööstuses

Tööstuskeskkonnas tekib mitmesuguseid erinevaid jäätmeid – nii tahkeid, vedelaid kui ka aurukujul. Kõik need võivad endas riski kanda ning oluliselt mõjutada või takistada ettevõtte tootmisefektiivsust ja -kvaliteeti. Õhukvaliteet tööstuskeskkonnas on kriitiline teema, eriti metallitööstuses, kus õli, õliudu ja õliauru käitlemine on igapäevane väljakutse. Õli ja jahutusvedelikud on töötlemisprotsesside lahutamatu osa, aidates vähendada hõõrdumist ja juhtida soojuse ning materjalijäägid töötlemiskohast eemale. Kuid nende kasutamine toob kaasa ka õliudu ja õliauru tekkimise, mis võivad oluliselt mõjutada õhukvaliteeti ja töötajate tervist.

Ruwac, Provent, õhukvaliteedi parandamine metallitööstuses

Miks on õliudu ja õliaur ohtlikud?

Metallitööstuses kasutatakse laialdaselt jahutusvedelikke, mis sisaldavad mineraal- ja sünteetilisi õlisid. Need vedelikud aitavad vähendada hõõrdumist ja juhivad ära tekkiva soojuse, kuid nende kasutamisel tekib paratamatult õliudu ja õliauru. Õliudu, mille osakeste suurus on suurem kui 1 μm, tekib peamiselt jahutusvedeliku üleskeerutamisel, samas kui õliaur, mille osakeste suurus on umbes 0,5 kuni 0,8 μm, tekib soojusliku mõju ja rõhu all pihustumise tõttu. Õliaur tekib olukorras, kus saastunud õhk aurustub edasi.

Need tekkinud õliudu ja -aur ei ole mitte ainult tervisele kahjulikud, vaid võivad samuti kahjustada tundlikke elektroonikasüsteeme ja tööpinke. Eritunud õliudu ja -aur võivad tekitada hingamisprobleeme nii mikroorganismide kui saaste tõttu, aga ka nahaallergiaid, õliaknet või lausa nahapõletikku. Seega on oluline neid aineid tõhusalt kontrollida ja eemaldada.

Õhukvaliteedi tagamine

Õliudu ja õliauru ohutuks käitlemiseks on oluline tagada hea õhukvaliteet. Alates 1996. aastast kehtib õhusisalduse piirnorm 10 mg/m³ jahutusvedelike kohta, mis nõuab ettevõtetelt tõhusaid meetmeid õliudu ja aurude kontrollimiseks ning õhukvaliteedi tagamiseks.

Lisaks spetsiaalsete imurite kasutamisele on oluline õhukvaliteedi parandamiseks rakendada ka ennetavaid meetmeid. Aerosoolid, mis kannavad mikroorganisme, võivad olla tervisele ohtlikud, mistõttu tuleb alati vältida jahutusvedelikest eralduvaid aineid ja need tuleb eemaldada vahetult nende tekkimiskohas.

Samuti on oluline süsteemi regulaarselt puhastada ja vajadusel vahetada jahutusvedelikku. Kindlasti peab tagama, et jahutusvedelikuga kokkupuutunud töödeldavaid detaile ei puhastataks

suruõhuga. Kõik seadme hoolduseks vajalikud kuluosad on tootja poolt sertifitseeritud ja vastupidavad.

Professionaalsed lahendused

Ruwaci spetsiaalsed tööstuslikud tolmuimejad on loodud tagama, et töökohas ei ületataks ainete lubatud kontsentratsiooni piirnorme õhus. Need tolmuimejad on testitud ja sertifitseeritud sõltumatute asutuste poolt ja sobivad ideaalselt õli hõlpsaks eemaldamiseks tööpinkidelt või tootmisseadmetelt, samal ajal spetsiaalsete filtritega õliudu välja filtreerides.

Pakume praktilisi nõuandeid ja kohapealset tutvustamist, et aidata ettevõtetel valida sobivad seadmed ja meetodid õhukvaliteedi parandamiseks. Vajadusel aitame analüüsida teavet kehtivate direktiivide ja määruste kohta ning kaasame tehnilisi järelevaatajaid või tööstusohutuse järelevalveasutusi, et klientidele leida parim võimalik lahendus.

Meie pakutavad lahendused hõlmavad standardseid tolmuimejaid kuppeltüüpi tsüklonfiltriga ja täiendavate õliudu-filterelementidega, samuti spetsiaalseid mudeleid õliudu äratõmbeks ja õli töötlemiseks tootmisprotsessis. Tööstusettevõtted saavad kasutada Ruwaci ekspertide teadmisi, et valida õhukvaliteedi tagamiseks õige seadme ja meetodi kombinatsioon, mis vastab nende konkreetsetele vajadustele ja tagab töökoha ohutuse.

Õhukvaliteedi tagamine tööstuskeskkonnas on ülioluline, eriti kui tegemist on õli, õliudu ja õliauru ohutu käitlemisega. Ruwaci lahendused pakuvad tõhusaid viise nende kahjulike ainete kontrollimiseks, tagades seeläbi töötajate tervise ja ohutuse ning aidates kaasa keskkonnasõbralikumale tootmisprotsessile. Tööstusettevõtted peavad pidevalt tegelema õhukvaliteedi parandamise ja säilitamisega, et tagada nii töötajate heaolu kui ka tootmise efektiivsus.

Internet Explorer Icon

NB! Microsoft on loobunud Internet Exploreri arendamisest ning sellele uuenduste tegemisest ja ei soovita antud internetibrauserit turvanõrkuste tõttu kasutada. Internet Explorer ei toeta enam uusi võrgustandardeid ning antud veebilahendus ei tööta siinses brauseris korrektselt.